Валери Димитров спортист номер 1 за 2018г в гр.Пловдив

На 11.12.2018г в гр. Пловдив се проведе награждаване на 10те най-добри спортисти за 2018г на гр.Пловдив.

За втора година Валери Димитров печели приза за спортист на годината на гр.Пловдив. С двете Европейски титли по категории и в абсолютна категория през 2018г. Валери бе избран заслужено за спортист на годината.

Иванка Делева се класира шеста в надпреварата за 10те  най-добри спортисти на гр.Пловдив

В класацията за „Млади таланти“ на гр.Пловдив Ноел Николов зае пето място, а Мария Филипова се класира на десето място.

Поздравления за всички каратеки и техните треньори за постигнатите успехи през годината.

Пожелаваме им много ЗДРАВЕ за да продължават да преследват целите си и през 2019г.

УС!

Пловдив на върха на Европа. Двама абсолютни шампиони за мъже и жени от Европейското първенство в Унгария.

На 23ти и 24ти  Ноември 2018г. в Унгария се състоя Европейско първенство за U16, U18, U21 и мъже и жени отворена категория.

Каратеките на България спечелиха 3 златни, 1 сребърен и 8 бронзови медала, от които 2 златни и 1 бронзов за каратеките на АСКК“Тракия“ Пловдив.
АСКК“Тракия“Пловдив бе на върха на Европа като спечели два златни медала в абсолютна категория при мъжете и жените и звуча Българския химн два поредни пъти.
Валери Димитров спечели 18тата Европейска титла в своята категория /14пъти европейски шампион по категории и 4пъти в отворена категория/, един феноменален успех за нашата каратека, който от години не спира да радва България, клуба и съгражданите на града под тепетата. Страхотна игра, прекрасен финал, в който се видя колко много още може сенсей Валери Димитров.
Европейска титла за първи път за България при жените в Абсолютна категория донесе Иванка Делева. Ваня отгодини мечтае за европейска титла, но все малко не и достига. Днес обаче тя показа игра, дух и огромно желание за победа като буквално прегази съперничките си и стъпи на първото място на Европейската стълбичка.
Мирослав Милев се представи много достойно, загубвайки на 1/4финала от Вицеевропейския шампион. Миро направи страхотна първа среща нокаутирвайки противника си в първите минути на боя с уширо гери. Много тежка втора среща, в която игра срещу неудобен противник, но успя да направи обрат и да продължи битката, и изключително успорвана четвъртфинална среща, в която отстъпи на вицеевропейския шампион, който бе доста по ръстов и тежък от него и отпадна от надпреварата за медалите.
Мария Филипова спечели бронз при по-малките /U16/ и даде една добра заявка за Европейското през 2019г. Останалите наши каратеки – Поля Бояджиева, Васка Мандалова и Светлана Тимова също се представиха добре и натрупаха ценен опит при по-малките каратеки. За тях това беше един добър дебют на Европейското татами.
В тези два дни настъпи тотален обрат в карате Шинкиокушин като звуча Българския химн и при мъжете и жените в абсолютна категория. Видя се радост в очите на треньори, съдии, състезатели и поддръжници, без които този успех нямаше да е на лице и цяла България успя да ги гледа на живо и да стане съпричастна с този голям невиждан до сега успех.
С това нашите каратеки приключиха състезателната 2018година, но продължават подготовката за следващата година, която ще бъде още по-трудна, заради предстоящето Световно първенство в отворена категория.
УС!

3 златни, 7 сребърни и 5 бронзови медала от Национална купа "Пловдив"

На 3,11,2018г в зала „Сторител“ гр.Пловдив се проведе Национална купа „Пловдив“ за деца до 10г, до 12г и до 14г.
Турнира беше изключително дълъг и изморителен за състезателите, съдиите, треньори и поддръжници. Многото на брой каратеки – 245 от общо 20 клуба допринесоха за страхотната атмосфера в залата. Успорвани срещи, технични нокаути и бурни аплодирания от страна на публиката бяха само част от хубавите моменти в залата.
АСКК“Тракия“ бе представен от 37 каратеки в трите възрастови групи, които спечелиха 3 златни, 7 сребърни и 5 бронзови медала.

16. Мартин Стоичков Зайков /момчета до 12г. -49кг/ – бронз
17. Мила Иванова Клинкова /момичета до 10г. +36кг/ – сребро.

20. Спас Красимиров Спасов /момчета до 14г. -45кг /
С този турнир приключи състезателната година за каратеките от АСКК“Тракия“, които участват на Родна земя. Продължава подготовката на каратеките, които са от националния отбор на България за предстоящото Европейското първенство в Унгария в края на Ноември.

17 отличия от Национален турнир "Раднево"

На 06,10,2018г в гр. Раднево се проведе Национален Турнир по карате Шинкиокушин за деца до 10г, до 12г, кадети и кадетки. В турнира взеха участие 146 деца от 19 клуба от цяла България.

АСКК“Тракия“ Пловдив бе представен от 21 каратеки, които завоюваха 6 златни, 7 сребърни и 4 бронзови медала.

Състезанието премина при много добра организация от страна на домакина, множество оспорвани битки и завърши с вкусна торта за всички участници разрязана от кмета на гр.Раднево – г-н Тенко Тенев.

• Благовест Мазев /деца до 14г, кат.55кг/

Продължава подготовката на каратеките на АСКК“Тракия“ – Пловдив за международните турнири в Хърватска и Европейското първенство в Унгария, както и за Национална купа „ПЛОВДИВ“ за деца, която ще се проведе в гр.Пловдив на 03,11,2018г, зала „Строител“

Отлично представяне на АСКК ТРАКИЯ - 9състезателя, 9 медала!

АСКК „Тракия“ Пловдив с отлично начало на есенния сезон. Каратеките от клуба по карате Шинкиокушин, който провежда тренировки целогодишно на стадион „Христо Ботев“, зала Дунав и зала в СУ“Черноризец Храбър“ спечели 9 медала от 9 състезателя от международния турнир в Румъния провел се на 28,09,2018г.

Отлично представяне на ветераните или още „отбора на сенсейте“ – сенсей Димитър Трампов и сенсей Айдън Чауш спечелиха златни медали, а Д.Трампов  бе отличен и с купа за най-висок боен дух, което е доказателство, че за карате няма възрастови ограничения. Иска се дух и постоянство. Още два златни медала  извоюваха младите надежди на клуба при кадетите  – Мария Филипова и Ноел Николов. Малко не достигна във финалните срещи на Веселин Фърцов и Васка Мандалова, които останаха със сребърни медали в своите категории. Бронзови отличия спечелиха Светлана Тимова, Георги Комсийски и Георги Атанасов.

Поздравления за целия отбор, за техните треньори, съдии и всички съпричастни към тези успехи на каратистите от АСКК“Тракия“ Пловдив – клуб с традиции!

Продължава подготовката на каратеките ни за турнир в гр.Раднево, Международен турнир „Бранко Бошняк“ в Хърватска и Национална купа Пловдив за деца, на която АСКК“Тракия“ Пловдив ще бъде домакин на 03,11,2018г.

Вече стартираха и новите групи в трите зали на клуба – стадион „Христо Ботев“, зала Дунав и залата в СУ“Черноризец Храбър“. Повече информация можете да получите на  0888999868, на www.askktrakia.com и на фейсбук страницата на клуба: www.facebook.com/askktrakiaplovdiv/