Пловдивчанин пише история на Международното татами по карате Шинкиокушин

Каратеките на АСКК Тракия се завърнаха с две Европейски, две Вице-вропейски титли и бронз от Еврепйското първенство в Швецйрия по карате Шинкиокушин.

На 1-ви и 2-ри юни в град Люцерн, Швейцария, се проведе Европейско първенство по карате Шинкиокушин. В него взеха участие 305 състезатели от близо трийсет държави.

На 1-ви юни се проведе шампионата за юноши, където АСКК „Тракия” – Пловдив беше представен от Димитър Киряков 55 кг, Егор Тандилян – 65 кг., Георги Радев – 75кг и Иванка Делева – 65кг. Димитър Киряков взе бронза в своята категория, а Иванка Делева взе Европейската титла, преодолявайки състезателки от Полша, Хърватска, Белгия и Испания.

На следващия ден при жените на ката сенсей Елена Башкехайова се класира шеста. На кумите сенпай Яница Стефанова спечели веце-европейската титла в кат. 65 кг. като надигра представителки на Хърватска, Унгария и Румъния, а на финала, след изключително оспорвана среща, отстъпи на състезателка от Литва единствено поради разлика в лично тегло.

При мъжете Георги Лотаров влезна в най-добрите 16 след победа над испански състезател и загуба от полски фаворит.

В категория – 90 кг. сенпай Васил Вангелов и сенсей Валери Димитров преодоляха останалите участници в категорията и се срещнаха на финала. Така десет години след първия български финал на Европейско първенство (Литва 2003, категория до седемдесет килограма, Димитър С. Попов и Димитър Караилиев), публиката в Швейцария отново стана свидетел на български финал, но този път в тежка категория. , където Валери завоюва Европейската, а Васко вице-европейската титла. За сенсей Валери това е дванадесета Европейска титла – второто успешно постижение за тази година, след като само месец по рано стана Световен шампион

Делегацията на АСКК „Тракия” – Пловдив не би била пълна без съдийте и реферите – шихан Георги Попов, сенпай Георги Фърцов и сенпай Стефан Вангелов, помощник треньора – сенсей Димитър Трампов и главния секретар на федерацията – Дима Янева.