5 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала за каратеките на АСКК"Тракия" от Международния турнир "Черно море"

На 13.06.2021г. в гр. Бургас се проведе 10то издание на Международния турнир „Черно море“. Участваха над 200 каратеки от България, Хърватска, Румъния, Израел и Украйна във възрастови групи – деца /2007,2008 и 2009г/, кадети, кадетки, юноши, девойки, мъже и жени. Турнира се проведе по правилата на кумите и успяха да се наблюдават множество красиви и оспорвани срещи във всички възрасти.  Каратеките на АСКК“Тракия“ завоюваха 5 златни, 4 сребърни и 4 бронзови медала.

Златни медали:

  1. Галена Атанасова /момичета 2009г./
  2. Виктория Чолакова /мимичета 2007г./
  3. Николай Димов /мъже, 70кг/
  4. Андриан Петров /мъже, 80кг/
  5. Видьо Генев /мъже, 90кг/

Сребърни медали:

  1. Грант Авагян (деца 2009г., кат. +45кг)
  2. Манол Велков /деца 2007г, кат. 55кг/
  3. Георги Чолаков /кадети, кат.50кг/
  4. Георги Мазнев /юноши, +80кг/

Бронзови медали:

  1. Дениз Бекиров /деца 2008г, +50кг/
  2. Иван Иванов /кадети, 70кг/
  3. Катрин Петрова /кадетки, +60кг/
  4. Антоанета Такева /девойки, +60кг/

Останалите наши каратеки Калин Пенев, Захари Тянев, Златин Иванов, Анастасия Бъндева, Калоян Делов не успяха да достигнат до призовата тройка, но натрупаха ценен опит за следващи турнири.

Продължава подготовката на нашите национални състезатели, които ще вземат участие в Европейското първенство в Грузия в края на месец юни.

Ус!

5 златни, 5 сребърни, 9 бронзови медала и две купи за каратеките на АСКК"Тракия" при кадети/кадетки, юноши/девойки и мъже и жени

На 25.04.2021г в зала „Арена“ гр. Шумен се проведоха Националните първенства по карате Шинкиокушин за кадети/кадетки, юноши/девойки в дисциплината ката и кумите и Националния турнир „Мадарски конник“ за мъже и жени.
В състезанието участваха 131 каратеки от 24 клуба от цяла България.
АСКК“Тракия“ спечели 5 златни, 5 сребърни и 9 бронзови медала и купи за най-техничен състезател за Захари Тянев при кадетите и Георги Мазнев за най-добър дебют при мъжете.

Кадети/кадетки – ката, кумите
Златни медали:
1. Захари Тянев /кат.60кг/ и купа за най-техничен състезател
2. Анастасия Бъндева /кат.+65кг/
Сребърни медали:
1. Иван Иванов /кат.70кг/
2. Галена Атанасова /ката/
Бронзов медал:
1. Георги Чолаков /кат.50кг, и 5то място на ката/
Виктория Чолакова отпдана в дисциплината ката, но натрупа ценен опит, а Златин Иванов отпадна в дисциплината кумите при кадети в кат.до 65кг.

Юноши и девойки – ката, кумите
Сребърен медал:
1. Георги Атанасов /ката/
Бронзови медали:
1. Калоян Делов /кат.65кг/
2. Георги Мазнев /кат.+80кг/
3. Георги Атанасов /кат.80кг/
4. Галена Атанасова /ката/

Национален турнир „Мадарски конник“ – мъже и жени /ката, кумите/
Златни медали:
1. Димитър Генов /кат.85кг/
2. Тунай Емин /кат.+85кг/
3. Георги Атанасов /ката/
Сребърни медали:
1. Георги Мазнев /кат.+85кг/
2. Васка Мандалова /кат.+60кг/
Бронзови медали:
1. Дейвид Аптикадир /кат.85кг/
2. Светлана Тимова /кат.60кг и ката/
3. Павлин Христозов /ката/

Благодарим на всички каратеки, треньори и съдии за тези два дни, в които успяхме да бъдем заедно въпреки ситуацията в страната.

УС!

 

8 златни медала, 5 сребърни и 7 бронзови отличия за каратеките на АСКК "Тракия" във възраст до 10г, до 12г. и до 14г.

На 24.04.2021г. в зала „Арена“ гр. Шумен се състояха Националните първенства по карате Шинкиокушин за деца до 10г, до 12г и до 14г. в дисциплината кумите.
Състезанията преминаха без публика, при едно отлично домакинство и организация от страна на СКК „Киокушин“ гр. Шумен.При спазване на всички мерки за безопасност, благодарение на добрата организация и мобилизация на клубовете /треньори, съдии и състезатели/ състезанията се проведоха последователно, едно след друго.
АСКК „Тракия“ гр. Пловдив бе представен отлично от 26те каратеки в трите възрастови групи.
При деца до 10г. 
Златни медали:
1. Виктор Георгиев /кат.43кг/ и купа за най-техничен състезател
2. Даниел Клинков /кат.+43кг/
Сребърни медали:
1. Крум Зозиков /кат.38 кг/
2. Габриела Трифонова /кат.36кг/
Бронзови медали:
1. Емануил Иванов /кат.32кг/
2. Деница Петрова /кат.30кг/
При деца до 12г. купа за най-технична състезателка за Галена Атанасова и заслужени шампиони в категориите:
1. Васил Николов /кат.29кг/
2. Явор Василев /кат.41кг/
3. Мартин Иванов /кат.+49кг/
4. Галена Атанасова /кат.+43кг/
Сребърни медали:
1.Иван Начев /кат.38кг/
2.Александра- Никол Димитрова /кат.38кг/
Бронзови отличия:
1. Петър Нанев /кат.49кг/
2. Дени Айдън /кат.49кг/
3. Катрин Аргирова /кат.+43кг/
При деца до 14г.,където битките бяха доста по успорвани имаме купа за най-технична състезателка за Мила Клинкова и златни отличия за:
1. Магдалена Дишлянова /кат.+55кг/
2. Мила Клинкова /кат.55кг/
Сребърни медали:
1.Калоян Спасов /кат.+65кг/
Бронзови медали:
1.Георги Георгиев /кат.+65кг/
2. Емил Спиров /кат.60кг/
Добро представяне и ценен опит натрупаха Иван Нанев, Калин Пенев, Георги Бакърджиев, Манол Велков, Мартин Узунов и Йордан Христев, които този път не достигнаха до почитната стълбичка.

Благодарим на всички, които помогнаха това състезание да се състои и клуба ни да постигне тези успехи!

Пожелаваме успех и в утрешния ден на отбора ни при кадети/кадетки, юноши/девойки, мъже и жени.

УС!

Тренировките продължават при стриктно спазване на мерките за безопасност!

Тренировките продължават по следния график:
***стадион „Христо Ботев“
– понеделник, сряда, петък 18-19 часа малки напреднали.
– вторник, четвъртък, петък – 18-19 часа малки начиаещи.
– вторник и четвъртък 16:30-17:30 първи клас – сенпай Иванка Попова.
– понеделник, сряда, петък 19-21 часа големи напреднали.
– вторник, четвъртък и петък 19-21часа големи начинаещи.
*** СУ „Черноризец Храбър“(кв.Тракия)
– вторник и четвъртък детска група от 18-19ч.
– вторник, четвъртък и петък големи -19 -21ч.
За допълнителна информация 0888999868 или на място всеки делничен ден след 16.30ч на стадион „Христо Ботев“

Национално първенство за мъже и жени /ката, кумите/ 2021г.

На 21.02.2021г. се проведоха първите национални първенства за мъже и жени в дисциплините ката и кумите. Състезанията се проведоха в гр. Севлиево, зала „Дан Колов“,  при затворени врати предвид епидемичните мерки в страната.

Изключително трудно начало на състезателната 2021 година за каратеките ни, които многократно спираха тренировъчния процес. Въпреки всички препядствия каратеките ни завоюваха 2 златни, 3 сребърни, 2 бронзови медала и купа за най-техничен състезател.

Със златни отличия се окичиха: Васка Мандалова /кумите, кат.60кг/ и Николай Димов /кумите 2ра девизия, кат.70кг./. Сребърни медали спечелиха:Александър Костадинов /кумите, 65кг/, който заслужи и купата за най-техничен състезател при мъжете, Мирослав Милев /ката/ и Дейвид Аптикадир /кумите 2ра девизия, кат.90кг/. Бронзови медали заслужиха: Георги Атанасов /ката/ и Светлана Тимова /ката/.

Благодарим на всички трениращи, треньори  и състезатели за постигнатите успехи, за волята и духа, които показаха днес на татамито.

Продължава тренировъчния процес на стадион „Христо Ботев“ и СУ“ Черноризец Храбър“ за всички възрасти, а следващото национално първенство е планувано за месец април.